Lisu

Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 2680

Skąd: z Baranowa Sand.(podkarpacie)

Oglądałem bramke Sagnola w meczu z Koeln. Potężna wznosząca się piłka z 23 m prawie w okienko. To było niezłe. Nieżle sobie Ailton poczynia. 2 razy weszedł z ławki rezerwoej i 2 gole.

Rangiz
Gwiazda Zespołu

Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 1365

Puchar Niemiec

Półfinały:

FC St Pauli - Bayern Monachium 0:3 (0:1)
Owen Hargreaves (15 min.)
Claudio Pizarro (84 min., 89 min.)

Awans: Bayern

--------------------------------------------------------------------------------------

Eintracht Frankfurt - Arminia Bielefeld 1:0 (1:0)

Skąd: Z przed monitora.

Ciesze sie że VfB zremisowalo z Hannoverem bo przegrywali najpierw 0:2 i później 1:3, a jednak zdołali doprowadzić do remisu. Smile Mecz oglądałem gdzieś od 60 minuty; przeważała ekipa Hannoveru (mimo że jeszcze w pierwszej połowie, a dokładnie w 38 minucie z boiska musiał zejść Altin Lala, za drugą żółtą kartke w tym spotkaniu), czym w efekcie była bramka w 67 minucie autorstwa Mertesackera. Wątpiłem wtedy by VfB sie podniosło, bo i ich gra nie była najlepsza... 10 minut po bramce dla ekipy Dariusza Żurawia (w tym meczu nie zagrał), gola dla Stuttgartu strzelił z około 20/25 metrów nie pokryty Thomas Hitzlsperger. Potem do wyrówniania doprowadził Duńczyk Jon Dahl Tomasson, i oby dwie ekipy podzieliły sie pkt. Smile

VfB zajmuje obecnie 7 miejsce z 40 punktami na koncie, a Hannover 96 jest 12 i ma o 4 pkt mniej od dzisiejszego przeciwnika. Mam nadzieje że VfB zdoła jakoś cudem, wyprzedzić w tabelii i Herthe, i Bayer L. które mają na swoim koncie 44 pkt, i zajmie na koniec sezonu 5 miejsce które da im prawo występów w Pucharze UEFA. Natomiast tuż za Stuttgartem jest ekipa Ebiego Smolarka, Borussia Dortmund która w ten weekend zremisowała, trzeba przyznać szczęśliwie, z Herthą Berlin 0:0. W następny weekend Timo Hildebrand będzie musiał odpierać ataki napastników Eintrachtu Frankfurt. (13 pozycja w lidze, 31 punktów)

DO BOJU VfB Exclamation Exclamation Exclamation

Pozdro Dybek Wink

Posty: 2558

Niestety, po wyrównanym spotkaniu na Gottlieb Daimler Stadion, drużyna VfB przegrała z niżej notowanym Eintrachtem Frankfurt. Sad Goście wygrali 2:0, oby dwie bramki strzelając w drugiej połowie, w odstępie trzech minut. Pozycja w tabelii VfB sie pogorszyła, zajmują dopiero ósmą lokate. Confused Do piątego Bayeru Leverkusen tracą już (aż) 7 punktów, a do końca rozgrywek pozostały jedynie 3 kolejki. Po ostatniej kolejce różnica punktowa między tymi dwoma drużynami powinna wynosić jedynie 1 punkt, ponieważ kto przed meczem na AOL Arena sie spodziewał, że Aptekarze wywiozą z Hamburga 3 punkty, a VfB przegra u siebie z Eintrachtem... Rolling Eyes Potknięcie Stuttgartu wykorzystała także ekipa BVB Ebiego Smolarka, która wygrała u siebie z FC Nurnberg 2:1. (Oby dwie bramki dla Borussi strzelił Florian Kringe; Ebi, niestety, znowu bez gola) Natomiast Berlińska Hertha zdobyła jeden punkt, remisując na wyjeździe z Borussią Monchengladbach 2:2.

Mini tabela:
    5. Bayer 31 47
    6. Hertha 31 45
    7. Dortmund 31 41
    8. Stuttgart 31 40

W ten weekend Bundesligi nie będzie, ponieważ dzisiaj będzie rozgrywany Finał Pucharu Niemiec pomiędzy Bayernem a Eintrachtem. Najbliższa kolejka odbędzie sie 2 i 3 Maja. We wtorek grają wszystkie najgroźniejsze ekipy VfB. Borussia zagra na wyjeździe z Hannoverem 96, natomiast w Berlinie odbedzie sie arcyważne spotkanie, gdzie Hertha podejmie Bayer Leverkusen! Natomiast w środe gra już Stuttgart który wybiera się do Monachium, by tam powalczyć o punkty z liderem Bayernem. Razz

Dalej VfB Exclamation

Pozdro Lisu

Rangiz

Posty: 1365

Bayern Monachium zdobył Puchar Niemiec Exclamation

Gracze z Monachium wygrali 2 raz z rzędu a 13 raz w historii klubu Puchar Niemiec, w finale wygrali z Eintrachtem Frankfurt 1:0.

Posty: 2680

Znamy już zwycięzce tych rozgrywek. Został nim Bayern Exclamation Exclamation Exclamation . Bawarczycy zremisowali z Kaiseslautern 1:1, a że Hamburg przegrał z Herthą 2:4 to Bayen ma 6 punktów przewagi a jeszcze tylko 1kolejka do zakończenia rozgrywek.

Posty: 2680

Rozgrywki Bundesligi dobiegły końca. Wiele rozczarowań i niespodzianek. Również wiele emocji, mnóstwo kibiców ... Można tak wymieniać. Zespoły do ostatniej kolejki walczyły o dobre lokaty. Hitem tej kolejki był mecz HSV - Werder. Gospodarzom wystarczył remis by świętować bezpośredni awans do Ligi Mistrzów. Werder zaś musiał wygrać

Oto tabela końcowa:

Bayern i Werder bezpośrednio awansują do Ligi Mistrzów. HSV będzie musieć grać w kwalifiacjach(3 runda). W Pucharze UEFA zobaczymy Schalke 04 i Bayer Leverkusen. Do drugiej Ligi spadają Kaiseslautern, Koeln i MSV Duisburg

Królem strzelców został Miroslav Klose zdobywając 25 bramek. 2 miejsce zdobył Dimitar Berbatov(20 goli) a 3 miejsce zajął Halil Altintop zdobywając o 1 oczko mniej od Bułgara

Rangiz

Posty: 1365

Bayern Monachium awansował do finału pucharu ligi niemieckiej, w meczu półfinale z Schalke był remis 0-0 lecz Bayern rozstrzygnął rzuty karne na swoją korzyść (4-1 dla Bayernu) i w sobotę, w finale spotka się z Werderem Brema, który wczoraj wygrał z HSV 2-1

adamus_manu
Klasa Światowa

Dołączył: 12 Lis 2005
Posty: 1502

Ostrzeżeń: 2/5
Skąd: Żywiec :](browar)

W tym sezonie Bayern to zdecydowany faworyt do zdobycia mistrzostwa...Jednak HSV to świetna druzyna która będzie bawarczykom deptała po piętach...Do gry o mistrzostwo może się włączyć także Schalke i Werder...ale to się wszystko dopiero okaże...

Ostatnio zmieniony przez adamus_manu dnia Pon 22:17, 07 Sie 2006, w całości zmieniany 1 raz

Posty: 2558

Szczerze mówiąc, ja nie uważam by Bawarczycy, byli zdecydowanym faworytem. Jak narazie, zakupili Podolskiego i van Buytena, a pozbyli sie Ballacka, Ze Roberto, Guerrero ( Shocked ), Jeremiesa i Lizarazu. Mimo iż odejście dwóch pierwszych wymienionych piłkarzy, nie dziwi jakoś znacznie, to mnie już bardzo sprzedanie Guerrero. Świetny napastnik, młody, obiecujący na przyszłość. Ja bym sie szybciej pozbył Makaay'a, Pizarro czy też Santa Cruza, niż już nowego nabytka HSV Hamburg. Natomiast Jeremies i Lizarazu zakończyli swe kariery. Odejść także może jeszcze Owen Hargreaves, który poinformował iż chciałby przenieść sie do Premiership.
Ale i tak Bayern powinnien wygrać Bundeslige ponieważ... to Bayern. Laughing Embarassed

Drugie miejsce powinna zająć według mnie ekipa Werderu, a dalej jest już trudno obstawiać. Smile