Wyniki sobotnich spotkań 31. kolejki ligi holenderskiej:

1:2 – Alex (67)

DEN HAAG – WILLEM II 1:1 (0:0)
0:1 – Dembele (74)
1:1 – Stroeve (90)

I już PSV może się cieszyć z kolejnego tytułu Mistrza Holandii. Podopieczni Guusa Hiddinka zapewnili sobie mistrzostwo 3 kolejki przed zakończeniem rozgrywek. Wielkie brawa

Lisu

Posty: 2680

Piłkarze Olympiakosu Pireus po raz 34. w swej historii zdobyli mistrzostwo Grecji. O obronie tytułu zadecydowała dzisiejsza porażka Panathinaikosu Ateny z Iraklisem Saloniki 0:1. Olympiakos również przegrał swój mecz z Larisą 1:2, ale wynik tego spotkania nie miał już znaczenia dla losów mistrzostwa.

Zespół z Pireusu ma 6 punktów przewagi nad 2 AEK Ateny ale Olimpiakos ma znakomity bilans bramkowy aniżeli Ateńczycy. Do tego dwukrotnie lepsza była drużyna z Pireusu wygrywając 3:1 i 3:0

To dziewiąty tytuł dla Olympiakosu w ostatnich dziesięciu latach.

Lisu

Posty: 2680

W League Championship( I liga Angielska) wszzystko jest już rostrzygnięte 1 kolejke przed zakonczeniem rozgrywek

Mianowicie

Awans do Premiership: 1 miejsceReading
2 miejsce Shieffeld United

Zagrają w barażach : Watford, Leeds United, Preston North End i Crystal Palace - te drużyny walczą tylko o lokatę

Baraże: 1 miesjce czyli 3 w lidze zagra z 4 w barażach czyli 6 w tabeli
2 miejsce w barażach czyli 4 w lidze zagra z 3 w barażach czyli 4 w lidze

Spadają do 3 ligi : Milwall, Crewe i Brighton

Rangiz

Posty: 1365

Slovan Liberec mistrzem Czech Exclamation

Drużyna ta zapewniła sobie po remisie 1-1 z Banikiem Most. Slovan ma 10 pkt przewagi nad drugim Mlady Boleslav. Slovanowi do końca rozgrywek zostały 2 mecze a drugiej drużynie 3.

PSG z Pucharem Francji Exclamation

PSG wygrało w finale Pucharu Francji z Olimpique Marsylia 2-1 po golach B. Kalou i V. Dhorasoo, a dla Marsylii Maoulida. Mecz był transmitowany w Eurosporcie. W bramce Marsylii bronił były bramkarz United - Fabien Barthez.

Fotki są [link widoczny dla zalogowanych]

Lisu

Posty: 2680

Anderlecht mistrzem Belgii

Piłkarze Anderlechtu poraz 28 sięgneli po Mistrzostwo Belgii. W ostatniej kolejce drużyna Michała Żewłakowa pokonali 3:0 Zulte Waregam. 2 Standard Liege niespodziewanie przegrał u siebie 0:2 z KAA Gent.

Podwójne trofeum Sosina

Dla Łukasza Sosina wspaniale zakończył się ten sezon. Został królem strzelców zdobywajac 27 bramek i zdobyl wraz z Apollonem Limasol mistrzostwo kraju. W opstatnim meczu Drużyna Sosina pokonała 3:1 Anorthosis Famagusta a Polak zdobył 2 bramki

Austria Wiedeń po raz 23 mistrzem Austrii Exclamation

Piłkarze Austrii Wiedeń po raz 23. w historii okazali się najlepsi w rozgrywkach austriackiej Bundesligi. Podopieczni Frenkie Schinkelsa w przedostatniej, 35. kolejce pokonali 2:1 drużynę Jerzego Brzęczka, Wacker Tirol Insbruck i o 7 oczek zdystansowali faworyta rozgrywek - zespół SV Salzburg.

Do fanów Ajaxu... i antyfanów. Twisted Evil
Ekipe z Amsterdamu wzmocnili dwaj Holendrzy którzy bedą już za niedługo kończyć swe piłkarskie kariery. (Wrócili na stare śmieci. ) Chodzi o obrońce Jaapa Stama oraz pomocnika, Edgara Davidsa. Myśle że Ci rutyniarze, wraz z młodzikami, w następnym sezonie Eredivisie wygrają rywalizacje o Mistrzostwo z PSV Eindhoven. Cool Narazie o innych transferach nie słyszałem, ale jak coś bedzie to podam. Smile

Pozdro Wink

Maryc

Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 2194

Skąd: Suwałki

O godzinie 12:30 polskiego czasu rozpoczęło się spotkanie na szczycie ligi holenderskiej, mianowicie - Ajax Amsterdam podejmował na włanym placu AZ Alkmar. Spotkanie rozpoczęło się pod dyktando ekipy z Amsterdamu, która nieustannie atakowała, a AZ rozegrywała piłkę, grając przede wszystkim przez swojego bramkarza. Taki obieg sprawy bardzo denerwował miejscowych kibiców, ale pod koniec pierwszej połowy mieli oni tylko i wyłącznie powody do radości. Bardzo dobrze grający w środku pola Ajax (na wyróżnienie zasługuje ciemnoskóry ofensywny pomocnik Emanuelson i Heitinga, który chyna grał na pozycji defensywnego play-makera) pod koniec pierwszej połowy zdobył pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Rzut wolny w odległosci od bramki o około 40 metrów. Dośrodkowanie w pole karne i rzadko spotykana sytuacja: połowa defensorów AZ próbowało założyć pułapkę ofsajdową, a ci, co stali styłu zostali na swoich pozycjach. Z tego wyszła sytuacja 5x3, co Heitinga technicznym strzałem od poprzeczki pokonał golkipera gości. W pierwszej połowie bardzo słabo spisywała się linia pomocy zespoły AZ, którzy rozpoczynali swoje wszystkie akcje ze strefy obronnej.

W drugiej połowie AZ bardzo szybko wyrównało, nie zagrali FairPlay, kiedy Emanuelson leżał na boisku, chytrze rozegrali piłkę i przy fatalnym kryciu prawego obrońcy, który przepuścił płaskie dośrodkowanie, zdobyli wyrównującą bramkę. AZ poszło za ciosem i około 10 minut później zdobyli 2 bramkę na swoje konto w tym spotkaniu. Druga połowa o wiele bardziej przepływała pod dyktando gości, którzy opanowując środkową strefę boiska, w łatwiejszy sposób rozprowadzali piłkę i kreatywnie konstruowali akcje w ataku pozycyjnym. AZ naciskało bardzo mocno, ale Ajax umiejętnie bronił własnej bramki. Ajax próbował doprowadzić do wyrównania, jednak akcje tego zespołu nie były wystarczająco groźne, by wynik mógł ulec zmianie. Dopiero 25 minut przed końcem spotkania Ajax zaczął grać na miarę swych umiejętności. Jedna ze skrzydłowych akcji tego zespołu zamieniła się na wyrównującą bramkę. Dośrodkowanie minęło obrońcę, a znakomicie ustawiony Huntelaar nie miał problemów z posłaniem głową piłki do siatki rywala. Jego ogromna aktywność w akcjach ofensywnych wreszcie przyniosła oczekiwany rezultat. Końcowa część spotkania naprawdę mogła się podobać. Akcje przemieszczały się spod jednej bramki do drugiej, by zaraz wrócić. Wszystko tak jak przystał na krajowy szlagier piłkarski. Brakowało tylko drużyny przeważającej, ale może to i dobrze, bo do ostatniego gwizdka nieznane było dokładne podzielenie punktów z tego spotkania.

Tak więc remisem zakończył się najważniejszy mecz tej kolejki w Holandii.

Sorry za brak dokładnych nazwisk, ale spotkanie oglądałem w internecie przy chińskim komentarzu, który nawet nazwiska zawodników przejęzyczał w taki sposób, że nie mogłem dojść do tego, jak na prawdę osoba się nazywa.