Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 2558

Skąd: Z przed monitora.

WISŁA KRAKÓW – GÓRNIK ZABRZE 2:0
Krakowianie podtrzymali jeszcze swoje szanse na zdobycie Mistrzostwa, ale jest to już raczej nie możliwe, ponieważ do końca sezonu pozostały tylko dwie kolejki, a Legia ma aż 5 pkt przewagi. Warszawianie grają następny mecz w Zabrzu, gdzie Górnik, broni się przed spadkiem... Natomiast Biała Gwiazda za tydzień gra u siebie z innym kandydatem do spadku, Arką Gdynia. Jeśli Legia niespodziewanie by przegrała, (a Wisła oczywiście wygrała) wtedy przewaga klubu z W-wy wynosić będzie jedynie 2 pkt, i wszystko wyjaśniło by się w ostatniej kolejce, gdzie Legia podejmie na Łazienkowskiej właśnie Wisłe. Twisted Evil

DYSKOBOLIA GRODZISK WLKP. – WISŁA PŁOCK 3:0
Tu niby Wisła wygrała PP, lecz jednak w lidze im nie idzie i przegrała z Groclinem Dyskobolią aż zero do trzech. A to jednak goście byli faworytami ... Rolling Eyes

ODRA WODZISŁAW – POLONIA WARSZAWA 0:0
Odra już pewna utrzymania, Polonia natomiast jest już w drugiej lidze.

GÓRNIK ŁĘCZNA – KORONA KIELCE 3:0
No niestety, Korona przegrała z Łęczną , zdecydowanie za wysoko, bo aż 0:3. Sad Dwie bramki dla Górnika zdobył Grzegorzewski... Jeśli jutro Zagłębie wygra na wyjeździe z GKS BOT Bełchatów, to oddali sie na odległość 5 punktów, zarówno Koronie jak i Amice. Mad

ARKA GDYNIA - POGOŃ SZCZECIN 0:0
Brazylijska Pogoń gra już teraz tylko o tak zwaną pietruszeczke, (Laughing) a Arka wciąż walczy o utrzymanie w lidze. Jak narazie zajmuje 15 miejsce, z 27 punktami na koncie i stratą dwóch punktów do czternastego Górnika Zabrze. 10 maja, Zabrzanie podejmują u siebie (jak już wcześniej wspominałem) Warszawską Legię, a trzy dni później, na wyjeździe grają z innym Górnikiem-z Łęcznej, który także broni sie przed spadkiem (13 miejsce, 30 punktów). Natomiast Arka, swój najbliższy mecz rozegra z Wisłą Kraków, a w ostatniej kolejce, podejmie na własnym boisku, zdegradowaną już do drugiej ligi, Polonie Warszawa.

Pozdro

Rangiz
Gwiazda Zespołu

Posty: 1365

Skandal na meczu Wisły Exclamation

Były gracz Wisły - Tomek Frankowski był na meczu Wisły z Górnikiem, lecz niestety kibice zachowali się fatalnie w stosunku do Franka. Napisali i wywiesili transparent: "Mogłeś być żywą legendą a jesteś zwykłem 21 judaszem" z numerem 21 Franek występował w Wiśle. A Judasz był zdrajcą, a skoro Franek odszedł z Wisły to też nim jest - to jest znaczenie transparentu.

Jedenastka Kolejki wg "Faktu":

Przemysław Tytoń (Górnik Ł.)

Marek Sokołowski (Groclin) - Julicimar (Pogoń) - Velijko Nikitović (Górnik Ł.) - Edson (Legia)

Jean Paulista (Wisła) - Dariusz Gęsior (Groclin) - Roger Guerreiro (Legia) - Marek Zieńczuk (Wisła Kraków)

Radosław Matusiak (Bełchatów) - Jakub Grzegorzewski (Górnik Łęczna)

Man Utd10

Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 1

Legia jest najlepsza w Polskiej Ekstraklasie a nie jakaś tam Wisła. Chociaz i tak wole od legii oczywiście Man Utd. Legia mistrz 2005-2006!

Rangiz

Posty: 1365

Wyniki 3 kolejki Orange Ekstraklasy, do każdego meczu mój komentarz: Very Happy

Korona Kielce 2:2 (2:0) Lech Poznań

Jak widać, ten mecz był bardzo interesujący, Korona wygrywała już 2-0, a Lech nie poddał się i po przerwie zdołał wywalczyć 1 pkt. w kielcach. Powtarza się sytuacja z 1 kolejki kiedy to Lech przegrywał z Wisłą Płock 2-0 a zdołał wygrać 3-2. Lech na dzień dzisiejszy zajmuje 4 miejsce z 5 punktami, a Korona jest 3 także z 5 punktami.

Pogoń Szczecin 0:0 Arka Gdynia

Nudny remis 0-0, choć mecz może był ciekawy. Pogoń zajmuje 10 miejsce z 4 punktami, a Arka jest 14 z dwoma punktami.

Górnik Łęczna 0:2 (0:1) Górnik Zabrze

Pojedynek Górników na korzyść 14-krotnego mistrza Polski, jest to pierwsze zwycięstwo i punkty Zabrza w tym sezonie. Tym samym Górnik Zabrze awansował z ostatniego miejsca na 12 z 3 punktami, a Łęczna z dorobkiem 1 punktu zajęła byłe miejsce Zabrzan, czyli miejsce ostatnie.

Widzew Łodź 2:1 (2:1) ŁKS Łódź

Pojedynek dwóch benjaminków, dwóch drużyn z Łodzi. Na korzyść Widzewa, wszystkie gole padły w 1 połowie, choć po przebiegu drugiej połowy powinien być remis, jednak tak się nie stało. Derby Łodzi wygrał Widzew, który zajmuje 2 miejsce, z 6 punktami. ŁKS jest 5, a na koncie ma 4 pkt.

Legia Warszawa 1:2 (0:0) GKS Bełchatów

Pojedynek mistrza i lidera, na korzyść tych drugich, Legia która walczy o miejsce w LM, prowadziła już 1-0 lecz ostatecznie GKS zdołał wyrównać, a potem w 90 minucie, strzelić gola dającego zwycięstwo. GKS pozostał liderem z kompletem punktów, a Legia jest 6 z dwoma punktami mniej.

Odra Wodzisław 0:0 Groclin Grodzisk

Kolejny bez bramkowy remis. Odra najwyraźniej ma problem z napastnikami bo w 3 meczach strzeliła 1 bramkę, lecz także 1 straciła. Groclin także spisuje się słabo zdobył 2 punkty i zajmuje 13 miejsce. Odra z 4 punktami jest 9-ta.

Zagłębie Lubin 4:3 (2:3) Cracovia Kraków

Bardzo zacięty i ciekawy mecz, Zagłębie prowadziło 1-0 już w 5 minucie, lecz później stracili 3 bramki i było już 3-1 dla Cracovii. Zagłebie zdołało jednak podnieść się i strzelić gola jeszcze przed przerwą. Więc wynik po 45 minutach to 3-2 dla Cracovii. Po przerwie bardziej zmowywowani wyszli piłkarze z Lubina bo już po 5 minutach doprowadzili do remisu 3-3 a za dwie minuty - w 52 min. wynik ustalił Łobodziński. Tak więc w tym bardzo zaciętym pojedynku wygrali gospodarze. Lubinianie zajmują 8 miejsce z 4 punktami, a Krakowianie są 11 z 3 punktami.

Dzisiaj rozegrany zostanie jeden mecz pomiędzy dwoma Wisłami -
Wisła Kraków vs. Wisła Płock mecz ten odbędzie się o godzinie 19:00. Faworytem są gospodarze, którzy po dwóch meczach zajmują 7 miejsce, Wisła Płock po dwóch meczach jest 15.

adamus_manu
Klasa Światowa

Dołączył: 12 Lis 2005
Posty: 1502

Ostrzeżeń: 2/5
Skąd: Żywiec :](browar)

Z tych wszystkich meczów napewno niespodzianką jest przegrana Legii...Moim zdaniem Legioniści chyba zatracili formę i z S.Dontesk w rewanżu dostaną 3:0...poza tym Legii nie lubię...A co do BOT GKS to naprawdę grają rewelacyjnie jestem zdumiony ich postawąSmile

Włodek

Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1332

Skąd: Milicz

GKS tak długo nie pociągnie, gdzie rok temu w Primera Division wylądowało ostatecznie Getafe (początkowo lider) itp? Poza tym to nie jest drużyna na czołówkę tabeli. Mnie najbardziej cieszy gol Bosackiego. Razz

Domel

Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 1016

Skąd: Laskowo

Włodek napisał:
Mnie najbardziej cieszy gol Bosackiego. Razz

Mnie także cieszy gol Bartosza Bosackiego... Dzięki niemu zdobyłem punkt w TYPERZE Orange Ekstraklasie. Strzelił na 2:2 w meczu z Lechem. SUPER... Razz

Ostatnio zmieniony przez Domel dnia Czw 15:26, 25 Sty 2007, w całości zmieniany 1 raz
adamus_manu

Posty: 1502

No tak zgadzam się z tym...GKS to zdecydowanie drużyna która nie jest tak mocna aby utrzymać to prowadzenie w tabeli...