Rangiz
Gwiazda Zespołu

Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 1365

Temat o Formule 1, WRC i o innych imprezach i mistrzostwach związanych z samochodami.

Ostatnio zmieniony przez Rangiz dnia Wto 20:39, 01 Sie 2006, w całości zmieniany 1 raz
;)
Włodek

Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1332

Skąd: Milicz

Ja jestem fanem Roberta Kubicy, Juana Pablo Montoi, Kimmi'ego Raikkonena i zespołu McLaren - Mercedes (czy jakoś tak Very Happy). Lubię oglądać zawody F1 i nie przepadam za Michaelem Schumacherem Smile

adamus_manu
Klasa Światowa

Dołączył: 12 Lis 2005
Posty: 1502

Ostrzeżeń: 2/5
Skąd: Żywiec :](browar)

Ja jezeli juz ogladam to tylko WRC i F1.W F1 kibicuje Montoi i zespolowi ferrari.Chociaz tak jak Wlodek za Schumacherem nie przepadam.

adamus_manu

Posty: 1502

Rajd Monte Carlo: Syrena 104 znów na trasie

Po raz trzeci wyruszyła w środę z Włocławka syrena 104 na Rajd Monte Carlo samochodów historycznych. Za kierownicą pojazdu z numerem startowym 254 zasiadł Tomasz Osterloff.

Do samochodowych zmagań można było zgłaszać jedynie te pojazdy, które brały udział w rajdach Monte Carlo między 1955 a 1977 rokiem. W tych latach Polacy najchętniej jeździli na rajdy fiatem 125p oraz syreną, która w roku 1964 znalazła się w trzeciej setce klasyfikacji generalnej.

Włocławska Syrena, prowadzona co roku przez tego samego kierowcę, zajmowała w ubiegłych latach miejsca 259 i 199. W tym roku, na starcie imprezy stanie 350 pojazdów, w tym dwie inne polskie załogi - na fiacie 125 i alfie romeo.

Syrena z Włocławka do tegorocznych wyścigów została wyposażona dodatkowo w system nawigacji satelitarnej. Liczący sobie już 38 lat pojazd będzie musiał pokonać prawie 3 tys. km, także na trasach alpejskich.

- Jesteśmy przygotowani nawet na taką pogodę jak teraz: mróz i śnieg. Mam jednak nadzieję, że będzie lepiej - zapewniał w środę, przed wyjazdem na start rajdu Tomasz Osterloff.

Ekipę z Włocławka, obok Oserloffa, tworzą także: pilot Tyberjusz Rejs oraz mechanicy - Apolinary Bajuk i Tomasz Hnatowicz. Rajd wystartuje w piątek wieczorem, a ostatni etap zostanie rozegrany w nocy z poniedziałku na wtorek.

Maryc

Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 2194

Skąd: Suwałki

No nie Włodek, powoli przeginasz. Czy ty rozumiesz, co oznacza słowo forum Question W takich miejscach dyskutujemy, pokazujemy swoje poglądy, a nie wklejamy newsy, które znajdujemy jakieś nowości na dany temat..

Rangiz

Posty: 1365

Dzisiaj w nocy odbyło się GP Australii Formuły 1.

Wygrał mistrz świata Fernando Alonso z teamu Renault.
Drugi był Kimi Raikonen (McLaren - Mercedes) a na trzecim miejscu uplasował się brat byłego mistrza świata Ralf Schumacher (Toyota)

Stratujący z Pole Position Jenson Button (Honda) nie ukończył wyścigu bo tuż przed metą eksplodował mu silnik.

9. David Coulthard W. Brytania Red Bull + 53,983
    10. Jenson Button W. Brytania Honda + 1 okr.
    11. Christijan Albers Holandia Midland + 1 okr.
    12. Takuma Sato Japonia Super Aguri + 2 okr.
    13. Yuji Ide Japonia Super Aguri + 3 okr.

41 fotek z tego GP znajduje się [link widoczny dla zalogowanych]

Oto klasyfikacje: Kierowców oraz konstruktorów.

Rangiz

Posty: 1365

Mistrz świata w klasie WRC Sebastian Loeb wygrał Rajd Korsyki i ma już 9 pkt. przewagi nad Markusem Groenholmem.

Oto obszerniejsza klasyfikacja:

oraz Klasyfikacja generalna Rajdowych Mistrzostw Świata:

71 fotek z tego Rajdu znajduje się [link widoczny dla zalogowanych]

Rangiz

Posty: 1365

Dziiaj odbyło się GP San Marino w Formule 1, można było je oglądać np. w telewizji TV4.

Wygrał je Michael Schumaher.
Obszerniejsza Klasyfikacja:

Rangiz

Posty: 1365

Sebastien Loeb wygrał rajd Argentyny Exclamation

Francuz wygrał już 4 z 6 rajdów w tym sezonie i jest liderem Mistrzostw Świata samochodów klasy WRC.

W rajdzie Argentyny Loeb jeżdżący w Citroenie Xsara był przed Peterem Solbergiem (Subaru Impreza) oraz Gigim Gallim (Peugeot 307).

Rangiz

Posty: 1365

Schumacher wygrał GP Europy Exclamation

Michael Schumacher wygrał 5 eliminację Mistrzostw Świata formuły 1. Wyścig odbywał się w Niemczech - na torze Neuburgring.

Drugie miejsce zajął Fernando Alonso - mistrz świata; Renault, a trzeci był Felipe Massa z teamu Ferrari.

Rangiz

Posty: 1365

Pierwszy Polak w wyścigu F1 Exclamation

21 - letni Polak, Robert Kubica, wystąpi w niedzielnym wyścigu formuły 1 o GP Węgier. Zastąpi on swojego kolege z teamu BMW - Jacque'a Villeneuve. Miejmy nadzieję, że mu dobrze pójdzie. Transmisja z tego wyścigu będzie na kanale TV4 i najprawdopodobniej (jak wszystkie wyścigi rozgrywane w europie) rozpocznie się o 14:00 (od 13:45 będzie studio Razz)

Zapraszam do głosowania w ankiecie.

Wróg Arsenalu

Posty: 2558

Skąd: Z przed monitora.

Ja tam mu życze jak najlepiej. Stawiam na "miejsce punktowane" chociaż sie na F1 nie znam. Smile

mich_gier963

Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 1449

Skąd: Jedlicze

Ja w F1 lubię to, że np. Alfonso zaczyna wyścig na pierwszym miejscu i kończy na pierwszym. Very Happy

Rangiz

Posty: 1365

Niestety Robert Kubica zajął 7 miejsce - badzo dobre, lecz został zdyskwalifikowany bo miał za lekki bolid (auto) o 2 kg. Szkoda tego, bo pojechał w wyścigu bardzo dobrze i gdyby nie 2 błędy mógł być w pierwszej piątce, no ale i tak czy tak zostałby zdyskwalifikowany Sad

W naszej ankiecie głosowały tylko 4 osoby, 3 liczyło że Kibica zajmie miejsce punktowane - i się nie myliły bo takie zajął (gdyby nie dyskwalifikacja) no i 1 głos (mój Razz) był na to, że Kubica zajmie miejsce w środku stawki Smile

Wyścig w Węgrzech wygrał niespodziewanie Brytyjczyk - Button.

Posty: 1449

Widziałem pierwsze 10 okrażen tego wyścigu. Kubica w 2 kółku poślizgnął się i obrócił samochodem. Na tym samym zakręcie, chyba z 10 osób sie wywaliło.