Ostatnio do anglii przybyło sporo polaków. Nie podoba mi się to. Nie wiem czemu, ale mi się wydaje, że niektórzy polacy nie pasują do Premiership.

Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 2558

Skąd: Z przed monitora.

Racja, do Anglii ostatnio wyjechał także Marcin Kuś Cool który został wypożyczony do Queens Park Rangers z opcją wykupu z Lecha.

Jak narazie, Kuś został powołany dwa razy do Reprezentacji Polski i jak sam przyznaje ma nadzieje że wywalczy sobie miejsce w kadrze na MŚ.

O Kusia oprócz QPR starały się także inne zespoły Championship: Crewe Alexandra (gdzie Polak był na testach w grudniu), Reading i Leeds United.

Skąd: Suwałki

Zrobił duży błąd pchając się do Premiership. Przecież w Derby Country szło mu naprawde nieźle, a teraz co... Ach, mimo wszystko naprawde szkoda Grzesia Confused

Junior
Junior

Posty: 289

Zupełnie nie pasował do Premiership. Masz racje, powinien zostać w Derbach. Zdobywał tam sporo goli, a tak to nawet może nie pojechać na MŚ, chociaż znając Janasa, to pojedzie, bo pan Paweł bardzo go lubi Very Happy

Wróg Arsenalu Arrow W Derby strzelił 16 bramek. To było już coś.

Posty: 2558

W dzisiejszym spotkaniu, pomiędzy Newcastle a Southampton w 1/8 finału Pucharu Anglii, na bramce drużyny "Świętych" stał Polak Bartosz Białkowski. Jednak pełnych 90 minut nie rozegrał z powodu kontuzji która przytrafiła mu się 10 minut przed koniec spotkania. (Ponieważ trener FC Southampton, George Burley wykorzystał już wcześniej limit zmian, między słupkami stanął zawodnik z pola - Dexter Blackstock.) Z tego co sie dowiedziałem, Białkowski przez 80 minut bronił bardzo dobrze. Smile Natomiast jeżeli chodzi o innych Polaków: w drużynie gości nie grali Grzegorz Rasiak i Kamil Kosowski. Ten pierwszy nie mógł wystąpić, gdyż uczestniczył już w tym sezonie w rozgrywkach o Puchar Anglii (w barwach Tottenhamu), zaś ten drugi dochodzi do pełni formy po przerwie spowodowanej kontuzją.

Natomiast swoje 4 trafienie w lidze Greckiej w tym sezonie zaliczył Marcin Mięciel dla PAOKu Saloniki w przegranym 1:2 spotkaniu z Larisą. Polak trafił do siatki rywali w 84 minucie spotkania.

Pozdro

Rangiz
Gwiazda Zespołu

Posty: 1365

A ja dodam też coś od siebie Wink

Tomasz Kos został ukarany czerwoną kartką w meczu 22. kolejki 2. Bundesligi.

Mirosław Szymkowiak strzelił jedną z dwóch bramek w wygranym 2:0 (1:0) wyjazdowym meczu 21. kolejki z Gaziantepsporem.

Całe spotkanie w drużynie ADO Den Haag rozegrał polski obrońca Tomasz Rząsa.

Tomasz Frankowski, napastnik angielskiego klubu II-ligowego - Wolverhampton i reprezentacji Polski, zatracił gdzieś skuteczność. Polak nie trafił już do bramki rywali od dwóch miesięcy

Vitoria Guimaraes z Markiem Saganowskim w składzie, wygrała z Benfiką Lizbona 2:0.

Bramkarz Celtiku Glasgow, Artur Boruc nieoczekiwanie zaatakował swoich kolegów, trenera i kibiców z Parkhead - podają brytyjskie media. Reprezentant Polski skrytykował napastnika Johna Hartsona i metody treningów bramkarskich na Celtic Park.

Posty: 2558

Andrzej Juskowiak strzelił bramke dla Erzgebirge Aue w meczu przeciwko Energie Cottbus (2:2). W zespole Aue poza Juskowiakiem zagrał bramkarz Tomasz Bobel i obrońca Tomasz Kos, a w Energie - pomocnik Tomasz Bandrowski.

W spotkaniu pomiędzy VfL Bochum a Kickers Offenbach (0:1) zagrał Tomasz Zdebel który zaliczył żółtą kartke; natomiast w meczu Wacker Burghausen z LR Ahlen (1:3) w drużynie gości zagrał Radosław Kałużny.

W środe na treningu, Artur Wichniarek doznał urazu mięśnia uda i nie będzie mógł wystąpić w jutrzejszym spotkaniu z Borussią Moenchengladbach.

Saganowski ustrzelił hat-tricka w spotkaniu ligi portugalskiej przeciwko innej Victorii- z Setubal. Zespół Polaka wygrał 4:0 i awansował na 12 pozycje w lidze. (27 pkt)

Piłkarze tej drużyny strzelili jak dotychczas w rozgrywkach 20 bramek, a połowę - 10, uzyskał sam Saganowski. Polak z taką właśnie ilością trafień znajduje się na liście najlepszych snajperów ligi portugalskiej w tym sezonie na 5. pozycji. Prowadzi z dorobkiem 14 goli napastnik Benfiki Lizbona Nuno Gomes.

Maryc

Posty: 2194

Saganowski przenosząc się do Portugalii zrobił bardzo dobry krok w swojej karierze. Fakt, gra daleko od Polski, w jednej ze średnich lig Europy (wg mnie o wiele lepsza od Orange Ekstraklasa...), gra systematycznie, najlepszy strzelec klubu. Samo mówi za siebie, jak mu tam jest... Zajebiście Exclamation Smile

Lisu

Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 2680

Skąd: z Baranowa Sand.(podkarpacie)

Żuraski kontynuuje swoją znakomita passę. Strzelił gola w 89 minucie w zwycięskim meczu z Aberdeen 3:0. Fajnie że Boruc zavhował czyste konto. Oby tak dalej. Polska rządzi:D:Very HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery Happy

Maryc

Posty: 2194

Chyba raczej Polacy za granicą Very Happy

Lisu

Posty: 2680

Dwa gole Łukasza Sosina

Łukasz Sosin zdobył swą 20. i 21. bramkę w cypryjskiej ekstraklasie. W meczu 20. kolejki, w której jego Apollon pokonał 5:1 APEP Kyperounta, Sosin dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Łukasz Sosin otworzył i zamknął wynik tego spotkania. Najpierw w 9 minucie zdobył gola na 1:0, a w 90 minucie meczu wykorzystał rzut karny i ustalił wynik meczu.

Włodek

Posty: 1332

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Milicz

Nie tylko Sosin, Żurawski i Saganowski dobrze sobie poczynają w swoich zespołach, bo ostatnio hat-tricka w spotkaniu ligowym uzyskał Marcin Żewłakow. Bardzo dawno nie strzelił bramki, cieszy, że odzyskuje dyspozycję strzelecką.

Lisu

Posty: 2680

To są pierwsze gole Michała w Lidze. Odrazu 3 Very Happy. Nieźle. Szkoda że Żurawski nie strzelił bramki. Ale za to miał piękną asystę